تبلیغات
دانلود جدیدترین و بهترین آهنگ ها و مطالب - اثرات مضری که پر خوری روی بدن شما دارد

اثرات مضری که پر خوری روی بدن شما دارد

دوشنبه 14 خرداد 1397 01:54 ق.ظ

 

راه های جلوگیری از پر خوری

 • راه های جلوگیری از پر خوری

  salamatmag 3 5 300x150 اثرات مضری که پر خوری روی بدن شما دارد

  در این مقاله در سلامت مگ به اثرات مضری که پر خوری روی بدن شما دارد می پردازیم ، با ما تا پایان مقاله همراه باشید

  غذاها

  چه اینکه هورمون های شما را بهم میریزد یا خطر ابتلا به پوکی استخوان را بالا میبرد، این ها غذاهای اصلی می باشند که زنان به هر قیمتی باید پرهیز بکنند.

  عموما چیزی به عنوان غذای “خوب” یا “بد” وجود نخواهد داشت. در میانه روی هر چیز جای خود را داراست. اما برخی غذاها نسبت به بقیه برای سلامتی شما بسیار بد هستند و در صورت امکان باید پرهیز بشوند.

  برای زنانی که در حال تلاش برای باردار شدن می باشند، به دنبال متعادل کردن هورمون هایشان می باشند یا می خواهند از یک بیماری مزمن نجات یابند، عوارض سلامتی بیشتری وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

  بعضی از این غذاها به عنوان اخلالگران هورمونی شناخته خواهد شد، در حالی که بقیه ممکن هست احتمال ایجاد یک بیماری مزمن را بالا میبرد. و اگر در حال تلاش برای باردار شدن یا در دوران شیردهی می باشید، ممنوعیت های عمده ای در لیست وجود خواهد داشت.

  این غذاها به دلیل ایجاد مشکل در باروری یا قرار دادن در معرض خطر افزایش وزن و بیماری های قلبی ناسالم ترین گزینه ها می باشند و هرگز نباید در بشقاب شما دیده بشوند

  می دانید که نوشیدن الکل در طول بارداری ممنوع هست. اما لذت بردن از یک (یا چند) نوشیدنی زمانی که در تلاش برای باردار شدن می باشد ممکن است مانع عدم مصرف بشود. مطابق با پژهش ها منتشر شده در مجله همه گیر شناسی، زنانی که دست کم یک نوشیدنی الکلی در روز مصرف کرده اند نسبت به زنانی که نوشیدنی نمی خورند، ۵۰% بیشتر در معرض خطر ناباروری می باشند. کوکتل مورد علاقه خود را با آب و میوه تازه جانشین بکنید، حداقل تا زمانی که شیردهی شما به اتمام برسد.

  سازمان غذا و دارو آمریکا اره ماهی را به عنوان ماهی منع شده مخصوصا برای زنان باردار، زنانی که در تلاش برای باردار شدن می باشد یا در حال شیردهی اند اعلام کرده اند. مسئله در مقادیر جیوه هست، که ممکن هست تا ۰.۹۹ قسمت در میلیون رسیده باشد.

  این ماهی پس از کاشی ماهی دومین ماهی مسموم شده با جیوه حساب میشود.

  حتی اگر به باردار شدن فکر می کنند ارزش آن را ندارد. خوردن جیوه در حین بارداری می تواند به مغز و سیستم عصبی کودک در حال رشد شما آسیب خواهد رساند. ماهی های بی خطر تر مثل گربه ماهی، فلاندر، قزل آلا و تیلاپیا را انتخاب بکنید و ۳-۲ بار در هفته از آن لذت خواهد برد

  salamatmag 1 5 300x150 اثرات مضری که پر خوری روی بدن شما دارد

  امکان دارد فکر بکنید که نان سفید گزینه بهتری هست از مثلا یک دونات، ولی درواقع هر دوی اینها کربوهیدرات تصفیه شده می باشد و بدن شما کربوهیدرات تصفیه شده را مثل شکر فرآوری می کند.

  کربوهیدرات های تصفیه شده اکثرا از تمامی فیبرهای خود محروم می باشند که یعنی باعث بیشتر شدن قند خون و افزایش سطوح انسولین در بدن شما خواهد شد. این مسئله بخصوص در ۵ میلیون زنی که سندروم تخمدان پلی کیستیک دارند مشکل زا هست.

  زنان با سندروم تخمدان پلی کیستیک مقاومت انسولین می کنند، به این معنی که بدن آن ها زمانی که انسولین تولید می کند تا گلوکوز، مثل آن چه از کربوهیدرات های تصفیه شده دریافت شده می باشد، را بسوزاندپاسخ نخواهد داشت. این منجر به قند خون زیاد و افزایش وزن بخصوص در محدوده شکم می باشد.

  بر طبق پژوهش ها گروه سلامت عمومی هاروارد، اتفاق بد دیگر برای زنان این هست که افزایش قند خون جلوی تخمک گذاری را خواهد گرفت. زنان با سندروم تخمدان پلی کیستیک و مقاومت انسولین باید مصرف کربوهیدارت های تصفیه شده را محدود بکنند، ولی اگر مجبور به استفاده از نان می باشند، از تمام انواع غلات استفاده بکنید و آن را با یک پروتئین مصرف بکنید. فیبر ترکیب شده با پروتئین به پایدار سازی قند خون و سطوح انسولین کمک خواهد کرد.

  salamatmag 2 5 300x150 اثرات مضری که پر خوری روی بدن شما دارد

  آب میوه ها

  مردم فکر می کنند که تمام آب میوه های طبیعی باید سالم بوده باشد چون از میوه گرفته خواهد شد. و مطمئنا آب پرتقال یا گریپ فرود تازه با ویتامین ها و مواد معدنی مهمی مثل ویتامین C همراه می باشد ولی همزمان مملو از شکر می باشند. از آنجا که بیماری قلبی قاتل شماره یک زنان هست، یک نفر از چهار زن هر سال از مشکلات مرتبط فوت خواهند کرد، این نوع از بمب های قند باید پرهیز خواهد شد.

  آداماسپلاور، کارشناس قلب و عروق بالینی و بنیان گذار “همکاران سلامتی نانو” بیان خواهد کرد که «من در جنگ با قند هستم. هر چیزی که حاوی گلوکوز ، فروکتوز یا هر نوع قند باشد به علت افزایش التهاب برای قلب شما ضرر دارد زیرا التهاب بیماری های قلبی عروقی ایجاد خواهد کرد.»

  دکتر اسپلاور بیان می کند که قند مایع حتی برای بدن بدتر هست.قند مایع قند خون را سریع تر بالا خواهد برد و افزایش انسولین را ترغیب خواهد کرد که باعث بالا رفتن وزن می شود. خود میوه را مصرف بکنید، که حاوی فیبر بوده و به تنظیم قند خون کمک خواهد کرد.


برچسب ها: اثرات ، مضری ، که ، پر ، خوری ، روی ، بدن ،