تبلیغات
دانلود جدیدترین و بهترین آهنگ ها و مطالب - گوترش معاون خود را به میانمار می فرستد

گوترش معاون خود را به میانمار می فرستد

شنبه 22 مهر 1396 01:55 ق.ظ

 

گوترش معاون خود را به میانمار می فرستد • فارس پیکس

 • گوترش معاون خود را به میانمار می فرستد • فارس پیکس

  دفتر نقل کردگوی دبیر کل سازمان ملل هشدار داد که جفری فلتمن معاون سیاسی گوترش روز جمعه به منظور دیداراز وضعیت مسلمانان روهینگیایی راهی این کشور خواهد انجام گرفت.

  به نقل فارس پیک، بدنبال هانجام گرفتار ها ی مکرر و بی نتیجه گوترش در مورد خشونت های پلن ریزی انجام گرفته و گسترده مامورین امنیتی دولت میانمار علیه مسلمانان روهینگیایی در این کشور، دفتر نقل کردگویی دبیر کل سازمان ملل در هشداریه اعلام کـــرد که جفری فلتمن معاون سیاسی او از روز جمعه (فردا) یک سفر پنج روزه به میانمار را آغاز خواهد کـــرد.

  در این هشداریه آمده هست دنبال فلتمن از این سفر گفت وگو بر سر توقف خشونت ها و عملیات نظامی علیه مسلمانان، تسهیلات کمک رسانی بدون مانع به آن ها و فراهم ساختن زمینه بازگشت امن و محترمانه همه آوارگان روهینگیایی به منطقه های خود و تضمین تکمیل امنیت آن ها در این کشور خواهد بود.

  دفتر نقل کردگویی دبیر کل سازمان ملل زمینه سازی مشارکت میان میانمار و سازمان ملل متحد برای برخورد با عوامل ریشه ای خشونت ها و درگیری های جاری در مناطق مختلف این کشور را از جمله اهداف این سفر ذکر کـــرده هست.
  طبق آخرین آمار سازمان ملل از تاریخ ۲۳ ماه اوت تاکنون نزدیک به ۵۳۰ هزار تن از مسلمانان روهنگیایی در فرار از قتل و کشتار و خشونت نیروهای امنیتی میانمار و بوداییان این کشور خانه های خود را ترک کـــرده و به کشور بنگلادش پناهنده انجام گرفته اند.


برچسب ها: گوترش ، معاون ، خود ، را ، به ، میانمار ، می ،