تبلیغات
دانلود جدیدترین و بهترین آهنگ ها و مطالب - اســتارتاپی که با چاپ سه بعدی، صنعت ساختمان سازی را متحول می کند

اســتارتاپی که با چاپ سه بعدی، صنعت ساختمان سازی را متحول می کند

چهارشنبه 7 تیر 1396 08:12 ب.ظ

 

اســتارتاپی که با چاپ سه بعدی، صنعت ساختمان سازی را متحول می کند • پرتال تعاون

 • اســتارتاپی که با چاپ سه بعدی، صنعت ساختمان سازی را متحول می کند • پرتال تعاون

  نوآوری‌های فن‌آوری پرینترهای سه‌بعدی، به مرحله‌ی ساخت خانه‌های قابل سکونت رسیده اســت. کاهش هزینه‌های تولید و سازگاری با محیط، ویژگی‌های ممتاز این فن‌آوری هستند.

  مدت‌ها از زمانی که برای اولین بار چاپ سه‌بعدی به‌عنوان یک تکنولوژی جدید و محبوب شروع به کار کرد، می‌گذرد. در مورد این موضوع که چاپ سه‌بعدی چطور می‌تواند صنعت ساخت‌وساز را تغییر شکل دهد، بیشتر به‌صورت تئوریک، بحث‌های مختلفی شده اســت. اما حالا، با توجه به خدمات دو کارآفرین سیلیکون ولی در کالیفرنیا، به‌نام‌های کریس کلسی و فرناندو دلوس ریوس، می‌توانیم انتظار داشته باشیم نه‌تنها در دوبی، بلکه در سراسر جهان، به‌جای  به‌کارگیری صدها کارگر، از ربات‌های چاپ سه‌بعدی برای ساخت ساختمان‌ها اســتفاده شود. جالب اســت بدانید که دوبی تا ســال  ۲۰۳۰، ساخت بیست‌وپنج نسبت از ساختمان‌ها را به‌وسیله‌ی چاپ سه‌بعدی انجام خواهد داد.

  کلسی، کارفرما و یکی از مؤسسان شرکت کازا (Cazza)، اســتارتاپی که در ســال ۲۰۱۶ فنّاوری ساخت‌وساز توسط چاپ سه‌بعدی را پایه‌گذاری کرد، می‌گوید:

  الآن زمان بسیار مهیجی برای ورود به این عرصه اســت چراکه این تکنولوژی تأثیرات بسیار مطلوبی در کارایی و بهبود بهره‌وری دارد.

  ffe70642 cd01 4416 a104 e2c11c529c2f اســتارتاپی که با چاپ سه بعدی، صنعت ساختمان سازی را متحول می کند

  این اســتارتاپ برنامه دارد که با اســتفاده از ربات‌های چاپ سه‌بعدی -که شبیه یک جرثقیل بزرگ و متحرک هستند- در دوبی ساختمان‌هایی با مقیاس بزرگ بسازد. کلسی می‌گوید این تکنولوژی، پایه‌های صنعت ساخت‌وساز را تغییر خواهد داد چراکه هزینه‌ی منابع موردنیاز اولیه، نیاز به کارگر و زمان را به‌سرعت کاهش می‌دهد. در حال حاضر کازا با ربات‌های سه‌بعدی‌اش قادر اســت ساختمان‌هایی کم ارتفاع را بسازد و تکنولوژی ساخت آسمان‌خراش‌ها هنوز در مرحله‌ی تجربه و آزمایش اســت.

  کلسی در کالیفرنیا بزرگ‌شده و سابقه‌ی کارآفرینی‌های متعددی را در کارنامه‌ی خود دارد. او اوایل ســال گذشته به‌طورجدی بازار چاپ سه‌بعدی در ساخت‌وساز را زیر نظر قرارداد و در حقیقت، ادامه‌ی راه شرکت قبلی‌اش را که در سن هفده‌ســالگی  برای گسترش برنامه‌ها و سایت‌ها تأسیس کرده بود و اپسیتود (Appsitude) نام داشت، پی گرفـــــت.

  کلسی در مورد فطریقه کسب‌وکار قبلی خود می‌گوید که در نظر داشته در شرکتی که ساخت‌وساز را توسط چاپ سه‌بعدی دنبال می‌کند سرمایه‌گذاری کند، اما موفق به یافتن چنین شرکتی نشده اســت. در این زمان او و شریکش دلوس ریوس، تصمیم می‌گیرند شرکت خود را تأسیس کنند. ماه گذشته آن‌ها در برنامه‌ی «پیشتازی‌های آینده‌ی دوبی» نام‌نویسی کردند، یعنی جایی که اســتارتاپ‌ها از سراسر دنیا با دولت دوبی برای ساخت‌وساز، آزمایش‌ها، و کشف راه‌حل‌هایی برای دردسرات و چالش‌های قرن بیست‌ویک وارد همکاری می‌شوند.

  کلسی می‌گوید که در آینده حضورشان در دبی پررنگ‌تر می‌شود، چراکه دولت دوبی از آن‌ها هم برای پروژه‌های آتی خود دعوت به همکاری کرده اســت. کلسی بیست‌ســاله و دلوس ریوس بیست‌وشش‌ســاله امســال در فهرست «سی چهره‌ی تأثیرگذار با کمتر از ۳۰ ســال سن» مجله‌ی فوربز قرار گرفـــــتند.

  055cdf06 14b8 4087 92d4 7af5d8df4a83 اســتارتاپی که با چاپ سه بعدی، صنعت ساختمان سازی را متحول می کند

  باید بدانید برای اســتارتاپ‌ها، ساخت و گسترش سخت‌افزارهایی مثل ربات‌های چاپ سه‌بعدی، از ایده و توسعه‌ی نرم‌افزاری آن‌ها بسیار پرهزینه‌تر اســت. کازا، بعدازاینکه در بخش تحقیقات و توسعه‌ی فن‌آوری خود به نتایج مثبتی رسید، سرمایه‌ای معادل با ۳۵ میلیون دلار را برای کار خود برنامه‌ریزی کرد. طبق گفته‌های کلسی، آن‌ها بخش اول کار خود را به‌زودی شروع می‌کنند و انتظار دارند تا پایان ســال، این ۳۵ میلیون دلار را به دست آورده باشند. آن‌ها این ماه سهام ربات‌های چاپ سه‌بعدی را به مزایده‌ی عمومی گذاشتند و کشورهای مختلفی از سراسر دنیا مثل ایتالیا، سنگاپور، مالدیو و بریتانیا علاقه‌ی خود را از شرکت در این پروژه پنهان نکردند. همان‌طور که مؤسسین این اســتارتاپ می‌گویند، جای تعجب نیست چراکه این تکنولوژی از مواد سازگار با محیط اســتفاده می‌کند و اضافات ساخت‌وساز را کاهش می‌دهد.

  کازا می‌خواهد هر مقدار از روند ساخت را که ممکن اســت، از پی‌ریزی فونداسیون و ساخت دیوارها گرفـــــته تا توسعه و ساخت مواد مورداســتفاده در ساخت‌وساز، به‌صورت خودکار درآورد. آن‌ها در آمریکا و اروپا نیز پیش‌زمینه‌ی تولید تکنولوژی‌های موردنیاز خود را فراهم کرده‌اند.

  شرکت‌های دیگری- مانند وینسان در چین -که ده خانه‌ی بتونی را در یک روز به‌صورت سه‌بعدی بنا نهاد- مدعی ساخت خانه توسط پرینترهای سه‌بعدی هستند. اما چیزی که تکنولوژی کازا را متمایز و منحصربه‌فرد می‌کند، قابلیت حمل آن اســت. کلسی می‌گوید:

  این تکنولوژی را به‌آسانی می‌توان در محل ساخت‌وساز به کار گرفـــــت و حرکت داد. همچنین ما تنها شرکت در جهان هستیم که فناوری ساخت دیوارهای مرتفع را توسط چاپ سه‌بعدی گسترش داده‌ایم.

  در ابعادی بزرگ‌تر، شاهکار کازا نشان‌دهنده‌ی این اســت که چاپ سه‌بعدی؛ که با عنوان تولید افزوده هم شناخته می‌شود، چطور با سرعت در حال پیشرفـــــت اســت. هنوز از مرحله‌ی ابتدایی ساخت محصولات کوچک و مینیاتوری زمان زیادی نگذشته و حالا این فنّاوری به نقطه‌ای رسیده اســت که پرینترهایی با سایز بزرگ، قادرند تنها در چند روز ساختمان‌هایی مناسب زندگی بسازند.

  جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
  مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

  نوشته اســتارتاپی که با چاپ سه بعدی، صنعت ساختمان سازی را متحول می کند اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.


برچسب ها: اســتارتاپی ، که ، با ، چاپ ، سه ، بعدی ، صنعت ،